Geri Dön
Egeİzmir’de deniz taştı Ege beyaza büründü

İzmir’de deniz taştı Ege beyaza büründü

İzmir’i fırtına vurdu. Muğla, Aydın ve Denizli’de kar hem sevindirdi hem çileye dönüştü. İzmir’de saatte hızı 90 kilometreye kadar rüzgar nedeniyle Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda deniz taştı, metrelerce dalga boyu oluştu. Bazı bölgelerde ağaçlar devrildi, bir işyerinin tentesi uçtu, elektrik direğine zarar verdi.

İzmir’de deniz taştı Ege beyaza büründü

Muğla’da etkili olan kar yağışı sonrası merkez ilçe Menteşe’den Marmaris ve Fethiye’ye ulaşımın sağlandığı karayolu trafiğe kapandı. Datça’da Mesudiye-Palamutbükü yolunda ulaşımda aksaklıklar yaşandı, araçlar yolda kaldı. Ekipler, kar temizleme çalışması başlattı. Marmaris’in kırsal mahalleleri yıllar sonra ilk kez kar gördü. Jandarma ve belediye ekipleri, yol güvenliği nedeniyle devriye gezdi, trafiği geçici süre kapattı.

Bodrum’un yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplandı, vatandaş karın keyfini çıkardı. Uzun bir aradan sonra karla buluşan Köyceğizliler, kendilerini dışarı attı, kartopu oynadı.

Aydın Bozdoğan’da da cadde ve sokaklar beyaza büründü. Sabah saatlerinde evlerinden çıkan halk, beyaz bir manzara ile karşılaşırken, özellikle çocuklar soğuk havaya aldırış etmeden dakikalarca kar topu oynadı. Çameli’nde de kar kalınlığı ilçe merkezinde 30, yüksek kesimlerde de 1 metreyi buldu. Çameli ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karla mücadele için seferber oldu. Burhaniye’de ise buzlanma riski olan karla kaplı kırsal köy yollarında tuzlama çalışmaları yapıldı.