Geri Dön
EgeİZMİRSPOR’DA BİRLİK YOK

İZMİRSPOR’DA BİRLİK YOK

Başkan Emin İşletir, kulübün son 10 yılda dibe vurmasını sevgisizlik ve kişisel hırslara bağladı

İZMİRSPOR’DA BİRLİK YOK

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve 3. Lig’e çıkma mücadelesi veren İzmirspor, içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle de çıkış yolu arıyor. Kısa bir süre önce göreve gelen Başkan Emin İşletir, tüm sıkıntı ve sorunların üstesinden geleceklerini, kulübü eski güzel günlerine götüreceklerini söyledi.

Kötü yönetildi
İzmirspor’un son 10 yılda çok kötü yönetildiğini vurgulayan Başkan Emin İşletir, eski başkan Cemal Dönmez’in bırakmasından sonra kulübün süratle ivme kaybettiğini öne sürdü. İşletir, “Kulüp, yanlış ve günü kurtarma politikalarına teslim oldu. 10 bin liralık borç ödenecek durumdayken ödenmedi ve daha sonra 60 bin liraya çıktı. Bu nedenle icra yoluyla kulübün kira gelirlerine temlik kondu. İzmirspor’un eli kolu bağlandı. Maalesef, sevgisizlik ve kişisel hırslar, dibe vurmamıza neden oldu” dedi.

Yeniden yapılanma
Kulübün tapulu malları, spor tesisleri, altyapısı ve kendine yetecek kadar geliri olduğuna dikkat çeken İzmirspor Başkanı Emin İşletir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeniden yapılanmak zorundayız. Öncelikli hedefimiz 3. Lig’e çıkmak ve bir yıl içerisinde borçlarımızı tasfiye etmek.”

Altyapı çöktü
Maddi sıkıntılara paralel olarak, altyapı ve yetiştiricilik özelliğinin de çöktüğünü vurgulayan Emin İşletir, şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’nin, altyapı ve yetiştiricilik özelliğiyle imrendiği kulübümüz, maalesef 8-10 yıldan bu yana işlevini yitirdi. Bu dönemde 300’e yakın transfer yapılmış, 5 milyon lira harcanmış. Yazık.”