Geri Dön
EgeİZTO’da veriler güven altında

İZTO’da veriler güven altında

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2 Nisan 2021’de TSE tarafından ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi kapsamında gerçekleşen denetimi başarıyla tamamlayıp ISO/IEC 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Belgesi’ni kamuda alan ilk kurum oldu.

İZTO’da veriler güven altında

Kişisel verilerin güvenliğiyle ilgili standardı gereklerine uygun olarak sağladıklarının belgelendiğini ifade eden İZTO Başkanı Mahmut Özgener, “Bu belgeyi alan ilk oda ve ilk kamu kurumu olmaktan ötürü son derece mutluyuz. Kişisel verilerin güvenliğinin sağlanmasına ilişkin sürdürdüğümüz çalışmalarla ilgili olarak üyelerimiz ve paydaşlarımız arasında farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Uzun ve detaylı süreç

Teknolojide ve bilişim teknolojilerinde muazzam gelişime ve bu gelişimin dönüştürücü etkisine tanıklık edildiğinin altını çizen Özgener, “Dijitalleşme ile hukuksal alanda da konuya ilişkin yeni düzenlemeler yapılması gereksinimini ortaya çıktı. Bu kapsamda; Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum süreci çalışmaları, sadece VERBİS kaydı ile sınırlanabilecek basit ve günlük aktiviteler değil, uzun, detaylı ve çok yönlü süreçler olarak değerlendirilmelidir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kişisel verilerin korunması, kurum kültürü haline gelmesi gereken çok önemli bir konudur” diye konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler