Geri Dön
EgeİZVAK’ta erten yeniden aday

İZVAK’ta erten yeniden aday

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın (İZVAK) 7 Nisan Çarşamba günü yapılacak seçimli olağan genel kurulu öncesinde Göztepe, Altay, Altınordu, Menemenspor, Karşıyaka ve Bergama Belediyespor'un imzalı ortak bildiri ile destek verdiği Başkan Ali Erten, yeniden aday olacağını duyurdu.

İZVAK’ta erten yeniden aday

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın (İZVAK) 7 Nisan Çarşamba günü yapılacak seçimli olağan genel kurulu öncesinde Göztepe, Altay, Altınordu, Menemenspor, Karşıyaka ve Bergama Belediyespor'un imzalı ortak bildiri ile destek verdiği Başkan Ali Erten, yeniden aday olacağını duyurdu. Kulüp başkanlarına teşekkür eden Erten, "Kurucularımızın ve vakıf üyelerimizin onayı olur ise önümüzdeki üç yıl boyunca tekrar göreve talibiz" diyerek adaylığını resmen açıkladı.

İzmir kulüplerinin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük ekonomik ve sportif başarılara imza atacağına inandığını vurgulayan Erten, "Onların bu uzun ve zorlu yürüyüşlerinde tüm şehir olarak yanlarında ve hizmetlerinde olacağız. Vakfımızın görev tanımına uygun olarak, gerek devam eden işlerimizi ve gerekse yeni fikirleri hedefe ulaştırmaya odaklanacağız. Her türlü desteği fazlası ile hak eden kulüplerimize, değerli başkan ve yöneticilerine İzmir halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

İZVAK'ın, yönetim kurulu üyelerinin özverisi, kulüplerin sahip çıkması ve siyasi temsilcilerden sivil toplum kuruluşlarına kadar tüm şehrin ortak desteği ile İzmir'in ön önemli sivil toplum kuruluşlarından biri konumuna geldiğine dikkat çeken Erten, "Tüzüğümüzdeki görev tanımına uygun olarak sevgi, saygı ve hoşgörü ile desteklenmiş bir iş birliği ve güç birliği ortamı oluşturmak için çalıştık. Kulüp başkanlarımız ile oluşturduğumuz ve değerli spor basınımızın "Futbolda İzmir İklimi" adını verdiği bu yaklaşım, Türkiye'ye örnek oldu" dedi.
Erten, bugüne kadar barış ve hoşgörü dilini hakim kıldıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Aynı dili ısrarla kullanmaya devam edeceğiz.
Bunun ne denli önemli kazanımlar getirdiğini hep beraber yaşayarak gördük. Kulüplerimiz, on binlerce gencimize ve çocuğumuza büyük fedakarlıklarla spor yapma imkanı sağlıyor. Onlara ve değerli başkan ve yöneticilerimize teşekkür borcumuz var.
Elimizden gelenin her zaman daha fazlasını yapacak ve her zaman onlarla birlikte yürüyeceğiz."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler