Geri Dön
EgeKadının sağlığı ailenin sağlığıdır

Kadının sağlığı ailenin sağlığıdır

Kadının sağlığı ailenin sağlığıdır

İzmir iş dünyasının işbirliğiyle alınan mamografi TIR’ı, İl Sağlık Müdürlüğü’nün envanterine girdi. Mobil klinik, kadınlara meme va rahim kanseri taraması yapmak üzere yola çıkacak

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) İzmir Ticaret Borsası (İTB) ve Ege İhracatçılar Birliği’nin (EİB) bir araya gelip aldığı mamografi TIR’ı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve valiliğe teşekkür eden İTB Başkanı Işınsu Kestelli, “Kadının, ailenin, çocuğun hayatına dokunma şansına vesile oldunuz. Umuyoruz bir çok kişiye şifa oluruz” dedi. Vali Ayyıldız da “Derler ki, kadının sağlığı ailenin sağlığıdır. Bu yapılan hizmeti Türkiye sağlığına bir katkı olarak görüyoruz. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Daha sonra Vali Ayyıldız ve beraberindeki oda başkanları TIR’ı gezip verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.

Mamografi TIR’ının kanser tarama teşhis merkezlerinin mobil hali olduğunu söyleyen İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop, “İzmir’de 30 ilçemizden tüm köylerimize kadar ulaşabilecek, kadınlarımızın özellikle meme ve rahim ağzı kanseri taramalarını yapabileceğimiz bu TIR, sağlık müdürlüğü envanterimize katıldı. Umuyorum ki TIR’ın, erken teşhis ile bu önemli sağlık sorununun önüne geçmede bir etkisi olur” diye konuştu.

İstihdam çağrısı

TIR’ın teslim töreninin ardından İZTO mayıs ayı olağan meclis toplantısına da katılan Vali Ayyıldız, iş dünyasına istihdam çağrısı yaptı. Ayyıldız, “Sizin ne ihtiyacınız varsa, yolunuza devam etmeniz için biz idareciler olarak elimizden geleni yapmalıyız. Benim de İzmir ile ilgili sizden beklentim istihdam seferberliğidir” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler