Geri Dön
EgeKadınlar üretiyor Efes Bakkalı satıyor!

Kadınlar üretiyor Efes Bakkalı satıyor!

Küçük üreticiye destek olmak, kadınların el emeği gıda ürünlerini değerlendirmek, kooperatifçiliğe katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen Efes Tarlası Bakkalı, 1 yaşında

Kadınlar üretiyor Efes Bakkalı satıyor!

Selçuk Belediyesi’nin küçük üreticiye destek olmak, kadınların el emeği gıda ürünlerini değerlendirmek ve kooperatifçiliğe katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği Efes Tarlası Bakkalı, 1 yaşına girdi. Açıldığı günden bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren 26 kooperatiften 346 bin lira; sadece ilçede yaşayan kadın üreticilerden Selçuk Efes Tarımsal Kalkınma Kooperatifi aracılığıyla 161 bin liralık ürün alındı.

Temiz ve güvenilir gıda

Efes Tarlası Bakkalı’nda evde yaptığı ürünleri satan Pelin Demirezen, “Kendimi bildim bileli toprakla, tarımla uğraşıyorum. Kendi yetiştirdiğim ürünlerden elde ettiğim kuru üzüm, pekmez, reçel, toz biber gibi ürünleri Efes Tarlası Bakkalı’nda satıyorum. Bize bu olanağı sunan Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel’e teşekkür ediyorum” dedi. Ev ekonomisine katkı sağlamanın yanında yeni arkadaşlıklar kazandığının altını çizen Berrin Yakak da, “Yaptığım reçelleri Efes Tarlası Bakkalı’nda satıyorum. Benim için güzel bir deneyim oldu” diye konuştu. Gökçealan’da açtığı dükkanın yanı sıra Efes Tarlası Bakkalı’nda da ürünlerini satan Neriman Tunçak ise, “Emek verdiğim bir şeyden kazanç elde etmek çok güzel bir şey” ifadesini kullandı.