Geri Dön
EgeKadınlardan, Vali Erkmen’e ziyaret

Kadınlardan, Vali Erkmen’e ziyaret

Türk Kadınlar Konseyi Denizli Şubesi Başkanı Zehra Akyol ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Yavuz Erkmen’i ziyaret etti.

Kadınlardan, Vali Erkmen’e ziyaret

Şubelerinin, Ekim 2007’de kurulduğunu bildiren Akyol, “Amacımız, Avrupa’yla ortak çalışmalar yürütmek. Paris ve Brüksel’deki kadın dernekleriyle sürekli temas halindeyiz. Dünya Kadınlar Konseyi üyesi olan derneğimiz, ‘uluslararası’ vasfını da taşıyor” dedi. Vali Erkmen de kadınların, sivil toplum kuruluşlarına üye olarak, çeşitli toplumsal sorunların çözümünde aktif rol almasının önemli olduğunu dile getirdi.

Denizli-Saraybosna kardeş kent oldu
Denizli ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna belediyeleri kardeş kent oldu. Karar, oybirliğiyle alındı. Başkan Yardımcısı Osman Zolan, “Saraybosna tarihi dokusu bakımından Denizli’ye benziyor. Bu kent dünyanın en büyük kuşatması altında kaldı. Savaşın izleri hala binaların duvarlarında görünüyor. İlişkilerimizi geliştirilmek için kardeş kent olmak istedik” dedi. Denizli’nin diğer kardeş kentleri şöyle: Bursa, Tokat, Amasya, Bilecik, Almelo, Pavlador, Isanı, Brasla, Samara, Rodos, Bertzdorf Mogilev ve Larisa.

Dikilili Romanlar dernek kurdu
İzmir Dikili’de yaşayan Romanlar, dernek kurdu. Dikili Roman Kültürü Sosyal Yardımlaşma Derneği, belediye pazarı arkasındaki tek katlı binada hizmet verecek. Açılış törenine; Belediye Başkanı Osman Özgüven, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gün de katıldı. Dernek Başkanı Sitem Kara, Türkiye’nin ayrılmaz parçası olduklarını vurguladı, “Amacımız; kendimizi daha iyi anlatmak, sorunlarımızı dayanışmayla çözmek” dedi.

Burhaniye, 24 saat kamerayla izlenecek
Balıkesir Burhaniye, MOBESE sistemiyle 24 saat kameralarla izlenecek. İlçenin çeşitli yerlerine 8’i plaka okuma özellikli 25 adet kurulacak, 450 bin TL’ye mal olacak. Kaymakam Ali Uslanmaz’ın başkanlığında, Belediye Başkanı Fikret Akova, daire amirleri ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Kaymakam Uslanmaz, “Hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Çalışmalara hemen başlayıp, 10 Nisan Polis Günü’nde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler