Geri Dön

Kale, daha da canlanacak...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum’da sezonu 12 aya yaymak için merkezde etkinlikleri artıracaklarını belirtti.

Kale, daha da canlanacak...

Bodrum Kalesi’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 18 Mayıs 2020’de tüm çalışmaların tamamlanacağını belirtti. Tatil yörelerinde turizmi şehir merkezlerine çekip hem esnafın kazancını artırmak hem de sezonu 12 aya yaymak hedefi koyduklarını belirten Bakan Ersoy, “İlk çalışmaları Bodrum’da başlatacağız. Kalenin kuzey bölümündeki sahne 1 Haziran’da hizmete açılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar ile Opera Bale bölümlerine talimat verildi. 1 Haziran-15 Eylül tarihleri arasına haftada en az bir, bazen iki kez repertuvarlarını sergileyecekler” dedi.

Yeni müze yakında

Bodrum Mimarlar Odası ile de toplantı yaptıklarını sözlerine ekleyen Bakan Ersoy, “Su altı arkeoloji müzesi yetersiz, daha genişine ihtiyaç var. Odanın çalışmış olduğu alan ve projeyle ilgili bilgileri aldık. Ankara’ya döner dönmez çalışacağız ve bu yıl içinde inşaata başlayacağız. Kissebükü Koyu’ndaki tarihi kalıntılar ilgili de kazı çalışmaları başlıyor. Gün yüzüne çıkarıp tekneyle gezenlerin görebileceği hale getireceğiz” dedi.

Otomobili kucağında bebeği olan kadının üzerine sürdüİstanbul Bahçelievler’de yol verme nedeniyle sürücüler arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Araç sürücülerinden biri diğerinin yanağını ısırdı. Eşinin yanağını ısıran sürücünün kaçmasına engel olmak isteyen kadın kucağında 9 aylık bebeğiyle aracı durdurmaya çalıştı. Sürücü ise bebeğe aldırış etmeden kadının üzerine aracı sürerek olay yerinden kaçtı.
27 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni27 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber