Geri Dön

Karnaval gibi...

Buca’da Milli Mücadele coşkusu balkonlara sığmadı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sokağa çıkma yasağına rağmen Buca’da da ilk günkü heyecanla kutlandı.

Karnaval gibi...

Sporcular meydanda

Bucalı sporcuların belediye önünde saygı duruşuyla başlayan kutlamalar kentin dört bir yanında tüm gün sürdü. Vatandaşlar, belediyenin düzenlediği bandolu korteje balkonlarından İzmir Marşı’yla eşlik etti, saat 19.19’da hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Tüm Bucalıların bayramını kutlayan Başkan Erhan Kılıç, “Türkiye’nin bağımsızlık ateşinin yakıldığı 19 Mayıs’ın 101’inci yıldönümünü, sokağa çıkma yasağına rağmen tüm hemşerilerimizle doyasıya kutladık. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan meşaleyi Bucalı gençlerimizle birlikte taşımaya devam edeceğiz. Bizler onların yolunu açmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

İşte Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in canlı yayında depreme yakalandığı anlar...Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington yakınlarında 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. O anlarda Başbakan Jacinda Ardern, canlı yayınla bir televizyon programındaydı. Sarsıntı başlayınca sakinliğini koruyan başbakan, çevresini kontrol etti. Deprem bittikten sonra da yayına devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber