Geri Dön

Karşıyaka bir okul daha kazanacak

Karşıyaka Belediyesi, okul öncesi eğitim kurumlarına yönelik ihtiyaçlarını karşılayama yönelik iki yeni okulu daha hizmete açacak

Karşıyaka bir okul daha kazanacak

Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’nde yapımı süren 642 metrekarelik Gündüz Çocuk Bakımevi’nin inşasında sona yaklaştı. Grup odaları, etkinlik alanı, oyun bahçesi, uyku odaları ve yemekhane bölümlerinin yer aldığı inşaat çalışmalarında, alt yapı sistemleri ile çatı yalıtımı ile dış cephe mantolama işleri tamamlandı.

Bölgedeki okul öncesi eğitim kurumu ihtiyacını karşılamaya yönelik yatırım, kısa süre içinde hizmete açılacak.

7 anaokulu

Karşıyaka Belediyesi’nin Mavişehir’de, 450 metrekarelik alanda yapımını sürdürdüğü bir diğer anaokulu da tamamlanma noktasına geldi. 2014 yılından bu yana, Ahmet Piriştina, Karşıyaka’nın Filizleri ve Kardelenler anaokullarını açan, iki kültür merkezinde de oyun odalarıyla yarım gün hizmet sunan Karşıyaka Belediye si, bu iki yeni yatırımla birlikte okul öncesi eğitim kurumlarının sayısını 7’ye çıkarmış olacak.

‘Geleceğe hazırlıyoruz’

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğine duyduğumuz sorumlulukla, göreve geldiğimiz günden bu yana okul öncesi eğitime önemli yatırımlar yapıyoruz. Kurduğumuz okullarda; eğitim programlarıyla, evlatlarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

Dışarı çıkıp, otostop yapan 20 yaş altındaki Feriştah: Ceza yazın, dedem sağlamDenizli'nin kısmi karantina uygulanan Acıpayam ilçesinde, otostop çekerek bindikleri otomobilde, corona virüs tedbirleri kapsamında uygulama yapan polise yakalanan her ikisi de 20 yaşından küçük olan kızlardan biri kaçtığı yurda, diğeri ailesine teslim edildi. Polisin ailesine 3 bin 150 lira para kestiği 17 yaşındaki Feriştah Y., polislere, "İsterseniz ceza yazın öderim, benim dedem sağlam" dedi.
Corona virüse yakalanan Esra Balamir'den haber varEsra Balamir, geçtiğimiz günlerde test yaptırmış ve covid-19 olduğunu açıklamıştı. Evinde tedaviye alınan Esra Balamir, takipçilerine 'iyiyim' mesajı verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber