Geri Dön
EgeKılıçdaroğlu: İzmir teslim olmayacak

Kılıçdaroğlu: İzmir teslim olmayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik baskınlar ve davalara değindi.

Kılıçdaroğlu: İzmir teslim olmayacak

Kılıçdaroğlu, “İzmir teslim olmayacak” dedi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 397 yıl hapis istemiyle yargılanmasına da “Buna adalet mi diyeceğiz? Güldürmeyin bizi. Örgüt lideri diyorsunuz, insaf” sözleriyle tepkisini dile getirdi.
Kılıçdaroğlu, tepkisini şu sözlerle sürdürdü: “Genelkurmay Başkanı’ndan terörist olursa, Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan da örgüt lideri çıkar. İzmir teslim olmayacak; başkanımızı koruyacağız. Pazar günü isimsiz mail gelmiş, Adalar Belediyesi’ni basmışlar. Basmazsanız namertsiniz, her tarafı basın. Kayseri davasında rüşvet defterini Başbakan’a gönderdik, orayı soruşturan var mı?”

1000 yıl olsa daha iyi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu davayla ilgili olarak şunları söyledi: “Belediye başkanımıza 397 yıl istiyorlar. Bana sordu gazeteciler ’Az’ dedim. ’1000 yıl olsa daha iyi olurdu’ dedim. Yılmaz Özdil geçenlerde yazmış; ’Teslim ol İzmir, etrafın çevrildi, başkanın elimizde’ diye. İzmir teslim olmayacak. Ne İzmir ne de Türkiye, karanlık güçler teslim olmayacak.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler