Geri Dön

Köy bereketi kente taşındı

Karşıyaka Belediyesi’nin halka ucuz ve kaliteli gıda sunduğu Kent Koop Gıda Market, 4 şubesiyle bugüne kadar 1 milyon 110 bin kişiye hizmet verdi

Köy bereketi kente taşındı

Karşıyaka Belediyesi, hem üretici kooperatiflerini desteklemek hem de halka ucuz ve kaliteli gıda sunmak için kurduğu ‘Kent Koop Gıda Market’ zinciri ile köylerin bereketini kente taşıdı. Kooperatiflerden temin edilen doğal ve kaliteli gıdalar başta olmak üzere, onlarca kalemde ürünün çok uygun fiyatlarla halka sunulduğu market büyük ilgi gördü. Geçen yıl Eylül ayında Bostanlı Uğur Mumcu Parkı içinde ikinci; Aralık ayında da Atakent Gondol Kafe’nin yan tarafında üçüncü şube açıldı. Girne Kültürpark’taki son şube ise geçtiğimiz Mayıs’ta hizmete sunuldu. 4 şube, bugüne kadar toplam 1 milyon 110 bin kişiye hizmet verdi.

Sosyal belediyecilik

Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hem üreticiye hem de tüketiciye hizmet niteliğindeki ‘Kent Koop Gıda Market’ projesiyle, sosyal belediyecilik adına örnek bir uygulamaya imza attık. Üreticimizin emeğinin değer bulmasını sağlarken, halkımızın da doğal ve sağlıklı gıdalara uygun fiyatlarla ulaşmasını mümkün hale getirdik. Belediyeciliğin sadece yol, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığı inancıyla çalışıyor; üreticiyi desteklemeyi, insan odaklı hizmet üretmeyi, halkın mutluluğu ve refahı için çalışmayı da görev sayıyoruz” dedi.

İddialı ürünler

Marketlerde; et, balık ve şarküteri ürünleri, yaş sebze-meyve, kahvaltılıklar, organik gıdalar ve yağ çeşitleri gibi onlarca farklı yiyecek ve içecek satılıyor. Kent A.Ş’nin üretim tesislerinden çıkan köfte, sucuk, kavurma, mezeler, tatlılar, pastalar ve ekmekler de iddialı ürünleri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber