Geri Dön
EgeKuraklık ve yoksulluk el birliğiyle çözülür

Kuraklık ve yoksulluk el birliğiyle çözülür

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Burdur ziyareti işbirliği kararıyla sona erdi. İzmir’de hayata geçirilen “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu çerçevesinde iki kent arasında yapılacak işbirliği ve su kaynaklarının korunmasıyla ilgili ortak bakış açısı dile getirildi.

Kuraklık ve yoksulluk el birliğiyle çözülür

Daha iyi bir gelecek için kentler arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çeken Başkan Soyer, “Kuraklık ve yoksullukla mücadele eden İzmir Tarımı modeliyle ilgili Burdur’a destek vereceğiz. Bir ay önce atalık tohum olan yem bitkisi saz çavdarının hasadını yaptık. 1,5-2 metreye kadar başaklar olmuş. Tam bir saman fabrikası. Hiç su vermeden yetiştirildi. Böyle atalık tohumlarımız varken biz saman ithal ediyoruz. Gücümüzü birleştirirsek bunların hepsini yapabilir, bu gidişi tersine çevirebilir, düzeltebiliriz” dedi.

Tecrübesinden yararlanacağız

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise, “Eskiden bizim ölçeğimizdeki kentler büyükşehirlerden iş makinesi talep ederdi. Artık farklı bir belediyecilik anlayışıyla deneyim paylaşımını esas alıyoruz. Başkan Soyer’in tecrübe ve öngörülerinden yararlanmak istedik” diye konuştu.

İzmir’de Dünya Pandemi Konferansı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Kriz Belediyeciliği” uygulaması kapsamında Dünya Pandemi Konferansı düzenleniyor. Bugün başlayan ve yarın sona erecek olan konferansta, pandeminin etkileri ve olası salgınlara karşı alınacak önlemler masaya yatırılıyor.

Afetlere ve salgınlara karşı dirençli kentler yaratmanın önemini vurgulayan Başkan Soyer, “Bu konferansın yerel, ulusal ve küresel ölçekte olası salgınlara karşı alacağımız tedbirler için bir yol haritası olacağına inanıyorum” dedi.

Konferansın videoları İZFAŞ’ın “Digital İzmir Fair” alt yapısıyla İzmirtube üzerinden yayınlanacak. Konferansla ilgili bilgilere ise, www.izmirwpc.org adresinden ulaşılabilir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler