Geri Dön
EgeMaaşını eğitim için harcayacak

Maaşını eğitim için harcayacak

AK Parti’nin Selçuk adayı Osman Başterzi: Seçilirsem, 5 yıl boyunca ödenecek olan maaşı Selçuklu üniversite öğrencilerine ve sivil topluma bağışlayacağım.

Maaşını eğitim için harcayacak

AK Parti Selçuk Belediye Başkan adayı Osman Başterzi, seçildiği takdirde 5 yıl süreyle kendisine ödenecek olan belediye başkanlığı maaşını, burs olarak üniversitede öğrenim gören Selçuklu öğrencilere ve ilçedeki sivil toplum örgütlerine bağışlayacağını açıkladı. Bir ülkenin kalkınması için eğitimin çok önemli olduğunu belirten Başterzi, “Selçuk’un fırsatlarını, dinamiklerini ve sorunlarını iyi biliyorum. Göreve gelirsem ilçenin gelişmesi, kalkınması, sorunlarının çözülmesi noktasında Kaymakamlık, ilçe halkı, mahalle muhtarları, diğer siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği ve dayanışma içinde çalışacağım. Eğitime de özel bir önem vereceğim” dedi.

‘10 milyon turist’

Selçuk’un tarihi ve turizmiyle gıptayla bakılan bir ilçe olduğunu dile getiren Osman Başterzi, “İlçemiz; arkeoloji, tarih, din ve kültür açısından dünyanın en önemli merkezlerinden biri. Efes Antik Kentimiz bir dünya mirası. 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip Efes’i yeniden denizle buluşturmak için hazırlanan Antik Kanal Projesi’nin tamamlanmasının ardından bölgemize yılda 10 milyon turist bekliyoruz. Altyapı çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler