Geri Dön

Maaşını eğitim için harcayacak

AK Parti’nin Selçuk adayı Osman Başterzi: Seçilirsem, 5 yıl boyunca ödenecek olan maaşı Selçuklu üniversite öğrencilerine ve sivil topluma bağışlayacağım.

Maaşını eğitim için harcayacak

AK Parti Selçuk Belediye Başkan adayı Osman Başterzi, seçildiği takdirde 5 yıl süreyle kendisine ödenecek olan belediye başkanlığı maaşını, burs olarak üniversitede öğrenim gören Selçuklu öğrencilere ve ilçedeki sivil toplum örgütlerine bağışlayacağını açıkladı. Bir ülkenin kalkınması için eğitimin çok önemli olduğunu belirten Başterzi, “Selçuk’un fırsatlarını, dinamiklerini ve sorunlarını iyi biliyorum. Göreve gelirsem ilçenin gelişmesi, kalkınması, sorunlarının çözülmesi noktasında Kaymakamlık, ilçe halkı, mahalle muhtarları, diğer siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği ve dayanışma içinde çalışacağım. Eğitime de özel bir önem vereceğim” dedi.

‘10 milyon turist’

Selçuk’un tarihi ve turizmiyle gıptayla bakılan bir ilçe olduğunu dile getiren Osman Başterzi, “İlçemiz; arkeoloji, tarih, din ve kültür açısından dünyanın en önemli merkezlerinden biri. Efes Antik Kentimiz bir dünya mirası. 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip Efes’i yeniden denizle buluşturmak için hazırlanan Antik Kanal Projesi’nin tamamlanmasının ardından bölgemize yılda 10 milyon turist bekliyoruz. Altyapı çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

Türkiye'de yerli firma corona virüs için ilaç üretmeye başladıYerli ilaç firması Abdi İbrahim koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan sıtma ilacını Türkiye'de üreterek Sağlık Bakanlığı'na ücretsiz olarak teslim etmeye başladı. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, ilacın üretim sürecini ve kullanımını anlattı.
Balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söyledilerANKARA'da, corona virüs tedbirleri kapsamında 'evde kal' çağrısına uyan komşu iki apartmanın sakinleri, balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söylüyor ve çay içerek vakit geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber