Geri Dön

Menderes’te deve güreşleri binleri buluşturdu

Menderes Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Geleneksel Deve Güreşleri Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Menderes’te deve güreşleri binleri buluşturdu

Menderes Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Geleneksel Deve Güreşleri Festivali” renkli görüntülere sahne oldu. Yörük kültürünün bir parçası olan ücretsiz etkinlikte, Ege Bölgesi’nden 80 deve yer aldı. 10 bine yakın vatandaş güzel havanın ve etkinliğin keyfini çıkardı. İlçenin yörük diyarı olduğunu belirten Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “Binlerce yıllık geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan Menderes’imiz, yörük kültürünün de diyarı halindedir. Menderes Belediyesi olarak tarihi ve kültürel değerlerimizi, tarihten geldiği şekliyle geleceğe taşıma amacıyla kültür çalışmalarımızı gerçekleştirirken, yörük kültürünü de yaşatmak, geleneklerini geleceğe taşımak adına farklı etkinliklerimizi kentimizde yapmaktayız” dedi.

3 bin 500 araç alev alev yandıABD’nin Florida eyaletindeki bir havaalanında çıkan yangında 3 bin 500 kiralık araç yandı.
Magazin Haberleri Bülteni (6 Nisan 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber