Geri Dön

Milas’ta yüzde 15 zam

Milas’ta yüzde 15 zam

Milas Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’yla Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Başkanlık makamında sendika temsilcileri ve Başkan Muhammet Tokat arasında imzalanan sözleşme kapsamında, 25 lira yevmiye artışı gerçekleşti. 145 işçiyi etkileyecek olan sözleşmeyle, en yüksek maaş alan işçinin yevmiyesi 29 lira 20 kuruş artışla 244 lira 3 kuruş oldu. En düşük yevmiye ise 206 lira 59 kuruş oldu. Yüzde 15’e varan artış, Genel-İş Sendikası üyeleri tarafından coşkuyla karşılandı. Başkan Tokat, “Çalışanımızın enflasyon karşısında mağduriyet yaşamaması adına, özellikle günün ekonomik şartları göz önüne alınarak ve çalışanlarımızın yaşam koşulları dikkate alınarak güzel bir toplu sözleşme yaptığımızı düşünüyorum. Belediyemize ve çalışanımıza yakışan; günün şartları içerisinde kesinlikle mağdur etmeyecek bir artış sağlandığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Türkiye'nin yardım uçağı Madrid'e iniş yaptıCorona virüs ile mücadele kapsamında Türkiye'den İspanya'ya gönderilen sağlık malzemelerini taşıyan TSK'ya ait uçak Madrid'e iniş yaptı.
Larissa Gacemer: Bacak için teşekkürlerEşi Burak Gacemer ile mutlu anlarını sık sık Instagram hesabında paylaşan Brezilyalı model Larissa Gacemer, bu kez hayranlarına şaşırtıcı bir video yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber