Geri Dön

Millet İttifakı şekillendi

CHP ile İYİ Parti’nın İzmir’deki aday tablosu hemen hemen netleşti. Büyükşehir ve 23 ilçe CHP’nin, Tire ve Kiraz İYİ Parti’nin...

CHP ile İYİ Parrti arasında uzun müzakerelere sahne olan Millet İttifakı’nda tablo netleşiyor.

Son görüşmelerde anlaşma hemen hemen tamamlandı. İşbirliği çerçevesinde Aydın, İzmir ile Muğla büyükşehir belediyelerinde CHP, Balıkesir, Denizli ve Manisa büyükşehir belediyelerinde ise İYİ Parti başkan adayı gösterecek. CHP ve İYİ Parti İzmir’deki 30 ilçenin 25’inde işbirliği yapacak. Bu ilçelerden 23’ünde CHP, 2’sinde İYİ Parti aday çıkaracak. Diğer 5 ilçede ise herkes kendi adayını belirleyecek. Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar’da CHP’nin; Kiraz ve Tire’de İYİ Parti’nin adayı olacak. Karşıyaka, Konak, Selçuk, Torbalı ve Urla’da her iki parti, ayrı ayrı aday gösterecek. Muğla’nın Bodrum dahil bütün ilçelerinde her iki parti de kendi adaylarını çıkaracak.

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'deki yeni vaka sayısını açıkladıDünyayı etkisi altına alan corona virüsle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika açıklamalarına imza attı. Bakan Koca, corona virüs sebebiyle son 24 saatte 69 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 425 olduğunu açıkladı. Bakan Koca, İstanbul'da 12 bin 231, İzmir'de 1105, Ankara'da 860, Konya'da 601, Kocaeli'de 500 vaka olduğunu açıkladı. Koca, "Türkiye'nin analizi, şu anda İstanbul'da bir kişi 16 kişiye bulaştırıyor." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber