Geri Dön

‘Ne mutlu en aydınlık kente’

Gündoğdu Meydanı’nda onbinlerce İzmirli, unutamayacakları bir gece yaşadı. Gençler, ellerinde 350 metrelik Türk bayrağıyla yürüdü; kurtuluş heyecanı Haluk Levent’le doruğa çıktı...

‘Ne mutlu en aydınlık kente’

İzmir’in işgalden kurtuluşunun 96. yıldönümü İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen farklı etkinliklerle kutlandı. 9 Eylül günü sabah saatlerinden itibaren başlayan kutlama programı akşam fener alayı, konser ve ışık gösterileri ile devam etti. İzmir tarihi günlerinden birini yaşarken, İzmirliler de bu coşkuya ortak oldu. Fener alayında Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na ellerinde 350 metrelik Türk bayraklarıyla yürüyen gençlere Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ve CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce de eşlik etti. Başkan Kocaoğlu, yürüyüş sırasında vatandaşlara karanfil dağıttı.

Gündoğdu Meydanı’na “İzmir Aziz’dir Aziz kalacak” sloganlarıyla gelen Başkan Kocaoğlu, onbinlerce İzmirliye seslendi, şunları söyledi: “İzmir o gün bugündür; 96 yıldır Ulu Önder Mustafa Atatürk’ten hiçbir zaman ayrılmamıştır ve ayrılmayacaktır. Ne mutlu İzmir’e ne Mutlu Türkiye’nin en aydınlık kentine.” Konser programı sevilen sanatçı Haluk Levent ile başladı. Sahneyi Olten Filarmoni Orkestrası ile paylaşan Levent, 2 saat boyunca en sevilen parçalarını söyledi.

‘Ne mutlu en aydınlık kente’

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber