Geri Dön

Omuz omuza mücadele

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Güzelbahçe Yelki Mahallesi’nde tarım alanı üzerine kurulmak istenen Go-Kart pistine karşı eylemlerini sürdüren Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, bölge halkı ve çevrecileri ziyaret etti.

Omuz omuza mücadele

Go-Kart pistinin yapımına izin veren imar planlarına karşı dava açmaya hazırlandıklarını söyleyen Soyer, “Burası tarım arazisi olarak, yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarıyla birlikte varlığını korumaya devam edecek. Elimizden ne geliyorsa yapacağız, omuz omuza sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Başkan yolu kiraladı


Belediye mührünün jandarma eşliğinde kırılmasına tepki gösteren İnce ise, “Bu iş makinaları burada kaldığı sürece beni kimse belediyede beklemesin” diye konuştu. Go-Kart pisti yapılmak istenen alana giden yolun geçtiği arsayı kiralayan ve inşaat kamyonlarının geçişini engellemek için yolu araçlarla kapatan Başkan Mustafa İnce, “Vatandaşlık hakkımı kullanarak bu araziyi kiraladım. Bu araziden Türkiye’nin tüm vatandaşları geçebilir. Sadece Go-Kart pisti yapmak isteyenler geçemez” dedi.

Halkın onayı olmalı


Protestolara Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’dan da destek geldi. “Doğayı tahrip eden, yapılaşmaya yol açan her türlü hareketin karşısındayız” diyen Tugay, “Özellikle yöre halkının, bu bölgenin belediyesinin onayı olmadan bunun yapılmasını kamu ahlakına ve hukuka aykırı olarak görüyoruz. Elimizden gelen ne varsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber