Geri Dön
EgeProjeleri anlattı

Projeleri anlattı

Tarihi şehir Bergama’nın geleceğine önemli bir damga vuracak olan iki önemli projesi Zeytinpark ve Millet Bahçesi için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Projeleri anlattı

 Her iki projenin detayları meclis üyeleri ve basın mensupları ile paylaşıldı. Başkan Hakan Koştu, iki yıldır devam eden projelendirme süreci ardından her iki önemli projenin hazırlık aşamasının tamamlandığını söyledi. Her iki projeye de Bergama’da yaşayan herkesin 7’den 70’e ihtiyacı olduğuna işaret eden Başkan Koştu, “Millet Bahçesi ve Zeytinpark Projelerimiz bu eksikliği ortadan kaldıracak. Çocuk oyun parkları, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, ticari alanları ile Bergama’mıza uzun yıllar hizmet edecek. Her iki projede yeşil alan ve asırlık ağaçlar korunacak. Millet Bahçesi ticari alanların çatısında Bergamalı ünlü Hekim Galenos için bir bahçe tasarlanacak” diye konuştu.

Öte yandan Belediye Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Bergama’daki sivil toplum kuruluşları, sendika, siyasi parti temsilcileri ile birçok bürokrat ve yönetici işgalci İsrail’in Filistin’e uyguladığı terörü telin etti.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler