Geri Dön
EgeSadece yenilemiyor baştan yaratıyor

Sadece yenilemiyor baştan yaratıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 32 hektarlık Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı’nda üçüncü etap için 29 Temmuz’da anahtar teslim yapım ihalesine çıkıyor.

Sadece yenilemiyor baştan yaratıyor

Birinci ve ikinci etabta 817 bağımsız birimi hak sahiplerine teslim eden Büyükşehir, üçüncü etapta bin 422 bağımsız birim yapacak. İlk iki etabın tamamlanmasıyla beraber bölgenin altyapısını da yenilemeye başlayan Büyükşehir, doğalgaz için gerekli olan imalatları da bitirdi.

Hayatları değiştirecek

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında sadece eski binaları yıkıp yenilerini yapmadıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bölgeyi sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla, altyapısıyla bir bütün halinde dönüştürüyoruz. Proje tamamlandığında 3 bin 800 birim konut, ticaret, ofis ve otel kompleksi olacak. Rekreasyon alanında ise projesi Karabağlar Belediyesi ile birlikte yürütülen gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basket-futbol sahaları, tenis kortu sosyal-kültürel merkezler, pazar alanı, otopark ve daha fazla yeşil alan oluşturulacak. Uzundere’de yakın çevresi için çekim merkezi olacak yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Ayrıca bölge çocukları ve kadınları için Masal Evi, kütüphane ve etüt merkezi de yapılacak” diye konuştu.

Ağaçlar Buca’ya misafir olacak

Çiğli Tramvayı’nda, Karşıyaka Çevreyolu üzerinden geçecek bağlantı köprüsünün inşaatı başlıyor. Bölgede bulunan ağaçlar, uygun mevsim koşulları gözetilerek sökülecek ve Buca Fırat Fidanlığı’na nakledilecek. Burada yaşatılacak ağaçlar, çalışmaların bitmesiyle birlikte yeniden hat çevresindeki uygun yerlere dikilecek. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler