Geri Dön

Sağlık çalışanlarına yüz koruyucu siper

Uşak Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri, yeni tip koronavirüse karşı özveriyle çalışan sağlık personeline, gündüz bilim merkezinde gece ise evlerine taşıdıkları 3 boyutlu yazıcılarla “yüz koruyucu siper” üretiyor.

Sağlık çalışanlarına yüz koruyucu siper

Uşak Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri, yeni tip koronavirüse karşı özveriyle çalışan sağlık personeline, gündüz bilim merkezinde gece ise evlerine taşıdıkları 3 boyutlu yazıcılarla “yüz koruyucu siper” üretiyor. Merkezin müdürü Hakan Erdal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı üzerine, gönüllü öğretmenlerle koruyucu siper üretmeye karar verdiklerini söyledi. Erdal, sağlık personelinin hastaya temasında virüs bulaşmasını en aza indirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson yoğun bakıma alındıAjanslara son dakika olarak düşen haberin ayrıntılarına göre yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yoğun bakıma alındı.
Hande Erçel günlük egzersizini takipçileriyle paylaştıTüm dünyada etkisini gösteremeye devam eden salgına karşı Hande Erçel, sevgilisi Murat Dalkılıç ile önlem almak için gerekli sosyal izolasyon kurallarına uyuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber