Geri Dön
Ege‘Sağlıkta akla Buca gelecek’

‘Sağlıkta akla Buca gelecek’

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, 304 yataklı Buca Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın inşaatının kasım sonunda tamamlanacağını açıkladı

‘Sağlıkta akla Buca gelecek’

İzmir’de meydana gelen depremde hasar görerek boşaltılan Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin yerine yapılan hastane inşaatında sona gelindi. 460 işçinin çalıştığı şantiye alanını ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, 304 yataklı Buca Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın inşaatının kasım ayının sonunda tamamlanacağını açıkladı.

Ege Bölgesi’nin önemli sağlık merkezlerinden biri olacak olan Buca Devlet Hastanesi’nin, modern teknolojik altyapısı, üst düzey hastane mimarisi ile tıbbın tüm dallarında hizmet verecek şekilde planlandığını belirten Kaya, “İzmirimizin en kapsamlı sağlık konseptlerinden biri olarak tasarlandı. Hastane ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın toplam kapalı alanı 54 bin metrekare olacak. Bunun 40 bin metrekaresi hastane, geri kalanı ise laboratuvar bölümü olarak belirlendi. 304 yataklı hastanemizde, 152 yoğun bakım yatağı bulunacak” dedi.

‘Hayırlı uğurlu olsun’

Buca’nın yeni hastanesinin ve laboratuvarın teçhizatlarıyla toplam 342 milyon liralık bir yatırımla inşa edildiğini belirten Kaya, şunları vurguladı: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye, son 19 yılda gerçekleştirdiği sağlık devrimiyle dünyada örnek gösterilen ülkeler arasına girdi. Bu alandaki yatırımlarıyla dünyaya rol model olan ülkemizin sayılı hastanelerinden birisi olacak Buca Devlet Hastanemiz, İzmir’e ve Buca’ya hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler