Geri Dön

‘Sakin Kent’te en sessiz bayram

Uluslararası Sakin Kentler Birliği (Cittaslow) Genel Sekreterliği tarafından ‘Sakin Kent’ ilan edilen Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle en sessiz günlerini yaşıyor.

‘Sakin Kent’te  en sessiz bayram

Uluslararası Sakin Kentler Birliği (Cittaslow) Genel Sekreterliği tarafından ‘Sakin Kent’ ilan edilen Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle en sessiz günlerini yaşıyor. Tedbirler kapsamında girişe kapatılan dünyaca ünlü Akyaka sahili, bu süreçte farklı bir görüntü ve güzelliğe büründü. Gökova Körfezi’nin eşsiz manzarasına sahip turistik mahalledeki halk plajının yanı sıra Çınar ve Akçapınar sahillerinde de sessizlik hakim.
Hazırlıklar başladı
Ramazan Bayramı’nda geçen yıl 150 bine yakın kişinin ziyaret ettiği mahallede, turizm sezonun başlayacağı umuduyla hazırlıklar yapılıyor. Çoğunluğu pansiyon ve butik otellerden oluşan işletmeler, sezon açılınca konuklarını bekliyor.

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye büyüyecek ve güçlenecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Piri Reis Üniversitesinde, Deniz Ticaret Odası'nın 'Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı. Bakan Karaismailoğlu, Unutmayalım ki, denize ve denizciliğe verilecek önem ölçüsünde Türkiye Cumhuriyeti büyüyecek ve güçlenecektir" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber