Geri Dön
EgeSındırgı’nın üretici kadınları

Sındırgı’nın üretici kadınları

Sındırgı Belediyesi’nin kurduğu Bereket Versin Kooperatifi çatısı altında toplanan kadınlar, ürettikleri el emeği ürünlerini artık online ortamda tüm Türkiye’ye ulaştırıyor

Sındırgı’nın üretici kadınları

Sındırgı Belediyesi, halkın her yönden gelişmesi, girişimcilik ruhunu kazanması, kadınların iş gücüne katılımını, gelirlerini ve becerilerini artırmak amacıyla 2016’da Hanımeli Çarşısı’nı, 2017’de de Akpınar Yaşam Merkezi’ni kurdu. Daha fazla kadına ulaşmak ve ekonomik kazanç sağlamak için 2020 yılında Bereket Versin Sındırgı Kadın Kooperatifi’nin kurulmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayladığı kooperatifte; ev yapımı yöresel lezzetler, doğal malzemeler ve yöresel motifler kullanılarak yapılan hediyelik eşyalar, sıfır atık projesi kapsamında gazete gibi ürünlerden oluşan sepetler ile kursiyerlerin ürettiği ürünler satışa sunuluyor.
Ürünler, Akpınar Yaşam Merkezi ve Hanımeli Çarşısı’nda oluşturulan satış ofislerinin yanında online da satılıyor.
Doğal şehir
Sındırgı’ya özgü doğal ve yöresel ürünleri incelemek, satın almak isteyenler yollakoylum.com e-ticaret sitesinde bulunan Bereket Versin ambarına girerek ürünlerin tamamına ulaşabiliyor. Kadınların istihdam da ve hayatın her alanında var olması gerektiğini belirten Başkan Ekrem Yavaş, “Kadınlarımız her zaman önceliğimiz. Amacımız doğal şehrin doğal ürünlerini tüm dünyaya tanıtmak, yöresel ürünlerimizi gün yüzüne çıkararak kadınlarımıza fayda sağlamak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler