Geri Dön
EgeSorun çözen projeler

Sorun çözen projeler

Konak ve Bornova belediyelerinin Engelsiz Yaşam Köyü, Gençlik Destek Merkezi ve Dijital Sınıf’ı, örnek alınacak çalışmalar arasında gösterildi

Sorun çözen projeler

Dünya Romanlar Günü etkinlikleri ve Roman Kültür Merkezi açılışı için İzmir’de bulunan CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile beraber, belediyenin Engelsiz Yaşam Köyü ve Gençlik Destek Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

En mutlu eden hizmet

Konak’ta görev yaptığı iki yılda kendisini en çok mutlu eden hizmetin Engelsiz Yaşam Köyü olduğunu aktaran Başkan Batur, “Burada sosyal belediyeciliği tam anlamıyla hayata geçirdiğimiz bir çalışma yaptık. 300 engelli çocuğumuz hizmet alıyor. Aynı zamanda bu bölgede yaşayan Roman vatandaşlarımız için de tesis içinde iki kreş hazırladık. Tarihi Kemer İstasyonu’nu da restore ederek Gençlik Destek Merkezi olarak hizmete hazır hale getirdik. Mesleki eğitim konusunda destek olacağız. Amacımız, gençler madde kullanımı ile hiç tanışmadan onları kazanmak, bağımlılıktan uzak tutmak” dedi.

Konak Belediyesi’nin bölgedeki üç hizmet merkezinden de çok etkilendiğini dile getien Taşkın ise, “Çalışmaları hem Genel Merkez’e aktaracağım hem de örnek olarak diğer belediyelere tanıtacağız. Burada çok güzel işler yapmışsınız. Bir dokunuş olsa yeter. Aslında, vadettiğimiz sosyal devleti inşa edersek birçok mesele kendiliğinden çözülecek” diye konuştu.

Sorun çözen projeler

40 bin öğrenciye ulaştı

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da Bornova Belediyesi ziyaretinde ‘Dijital Sınıf’a övgüler yağdırdı. Daha önce CHP’nin Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kaya, “Türkiye’nin en sorunlu alanlarının başında eğitim geliyor. Özellikle bir yılını geride bıraktığımız koronavirüs salgını sürecinde uzaktan eğitimin ve eğitimde dijitalleşmenin ne derece önemli olduğunu hepimiz gördük. Ülke genelinde bu konuda büyük sıkıntılar yaşanırken böylesi bir çalışmayı hayatı geçirdiğiniz için sizleri ve ekibinizi kutluyorum. Biz projenin yaygınlaşmasını arzu ediyor, Dijital Sınıf’ı her yerde anlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yararlanan öğrenci sayısının 40 bini aştığını dile getiren İduğ da, “Projeyi pandemiden önce hayata geçirmiştik. Yaşananlar ne kadar doğru proje yaptığımızı ne bir şekilde ortaya koydu. İzmir’den ve İzmir dışından pek çok ilçe belediyesi aynı projeyi kendi ilçelerinde de hayata geçirdi. Biz de çocuklarımızın geleceği için çok önemli olan proje konusunda kendilerine destek olduk” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler