Geri Dön
EgeSözümüzü tuttuk!

Sözümüzü tuttuk!

5 yıldır devam eden transfer yasağını kaldırıp takıma takviye yapan Karşıyaka’da Başkan Turgay Büyükkarcı, “Amacımız kendi ayakları üzerinde duran bir Karşıyaka oluşturmak. Daha yolumuz uzun, biz başaracağız” dedi

Sözümüzü tuttuk!

Berke Mankır - TFF 3. Lig 3. Grup ekiplerinden Karşıyaka’da Başkan Turgay Büyükkarcı, açıklamalarda bulundu. Karşıyaka’da futbol şubesinin 5 yıldır devam eden transfer yasağını kaldırarak, sezonun başlamasına saatler kala mutlu sona ulaşıldığını aktaran Büyükkarcı, geçen sene yasağı kaldırmayı düşündüklerini belirtti. Kongreden 10 gün önce 5-6 büyük dosyayı kapattıklarını belirten Büyükkarcı, “Seçilip seçilmememiz belli değilken 1 milyon 200 bin liralık Necati Ateş dosyasını kapattık. Bize ne demedik, bizden sonrası yapsın diye düşünmedik. Tek odak noktamız camiamızdı” şeklinde konuştu. Büyükkarcı, “Söz konusu olan 114 dosya ve 22 milyon 600 bin lira gibi bir borç vardı. 60 gün tek tek görüştük pazarlık içerisine girdik. Tüm avukatlık paralarını ödedik, çoğu dosyayı tamamen kapattık” dedi. Yapılan 12 transferin hiçbirisine bonservis ödemediklerini belirten Başkan Büyükkarcı, “Transfer için ayırdığımız miktara göre güzel bir takım kurduk. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

‘Stat için zaman istedim’

Büyükkarcı, “Bizim Doğanlar Stadı’na geçebilmemiz için Alsancak Stadı’nın açılışının yapılması gerekiyor. Orası da 29 Ekim’e yetiştirilmeye çalışılıyor. Biz bir an önce Doğanlar’a geçmek istiyoruz. Çünkü Atatürk Stadı’nda istediğimiz baskıyı kuramıyoruz” dedi. Karşıyaka Stadı’nda yasal engelin olmadığını vurgulayan Büyükkarcı, “Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yerin tahsisi ile hiçbir sorun olmadığını söyledi. İzmir Büyükşehir de finansal anlamda sorun yok, stadı yapabiliriz dedi. Ben de transfer yasağı olduğu için zaman istedim. Sanıyorum nisan-mayıs ayları gibi ihaleye çıkarız” diye konuştu. Büyükkarcı, “Taraftar tokeni dünyada çıkaran ilk kulübüz. Brezilya ve İspanya milli takımları, Ankaragücü, Glasgow Rangers, Real Betis, Türkiye Basketbol Federasyonu, Wolverhampton, F1 Takımı McLaren bizi takip etti. Şimdi hedefimiz bunu dünya borsalarına açtırmak” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler