Geri Dön
EgeSüper kahramanından Afra’ya mektup var!

Süper kahramanından Afra’ya mektup var!

Down sendromlu lösemi hastası Afra Eylül’e (5) kök hücre bağışlayan donör, bir çocuğun yaşama tutunmasını sağladığı için yaşadığı mutluluğu mektupla anlattı.

Süper kahramanından Afra’ya mektup var!

Donör mektupta, “Bir gün arkadaşlarla konuşurken aklıma geldi. ‘Kızılaya donör olmuştum ama aramadılar.’ dedim ve yarım saat sonra Kızılay tarafından arandım. Telefondaki kişi 3 yaşına girmemiş bir kız çocuğuyla yüzde 100 uyum sağladığımı söyledi ve çok mutlu oldum. Yaşadığınız zorlukları az çok tahmin edebiliyorum. Yine olsa yine veririm” dedi. Anne Altun Arabacı, “Mektubu 500 kez okudum. Her defasında farklı duygular yaşadım. Umarım en kısa sürede birbirimizi görebiliriz” diye konuştu; donöre teşekkür etmek için bir mektup yazdıklarını ifade etti.
Afra’nın ailesi, “Merhaba kızımın süper kahramanı. Hissettiklerimi, duygularımı, minnetimi buraya sığdırmam imkansız. Mektubu defalarca okudum. 2 yıl boyunca hep bu mektuplaşmayı bekledim. Öncelikle seni yetiştiren anne ve babanın ellerinden öperiz. Sana bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz. Sabırsızlıkla tanışacağımız günü bekliyoruz” ifadesine yer verdi. l 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler