Geri Dön
EgeTarıma ve turizme katkı koyacak proje

Tarıma ve turizme katkı koyacak proje

150’nin üzerinde çeşidin üretiminin yapılacağı Tıbbi Bitkiler Bahçesi zengin yeşil örtüsüyle Muğla ve Marmaris’in cazibe merkezi olacak

Tarıma ve turizme katkı koyacak proje

Marmaris Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz Temmuz ayında imzalanan protokolle ‘Tıbbi Bitkiler Bahçesi Projesi’ hayata geçirilmişti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, iki belediyenin Çamlı Mahallesi’nde yapımına devam ettiği Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Başkanlar, 150’nin üzerinde tıbbi aromatik bitkinin üretileceği ve Marmaris’e özgü bitkilerin tanıtımının da yapılacağı alanın bir cazibe merkezi olacağını dile getirdi.

Turların yeni durağı olacak

Çok farklı çeşitlerin üretimi ve yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılacağını kaydeden Başkan Gürün, “Gelen kişilerin hem keyifli zaman geçireceği hem aromatik bitkilerle ilgili bilgiler öğrenebileceğii çok güzel bir yer olacak” dedi. Bahçenin, tur otobüslerinin de uğrak yeri olacağını ifade eden Başkan Oktay da, “Burası cazibe merkezi haline gelecek. Bu anlaşma sadece bir başlangıç. İleride özellikle tarımsal alanda çok daha büyük projeleri hep birlikte yapacağız. Marmaris Tarım Kooperatifi ülkedeki birçok kooperatifle iletişim halinde. Hem bilgi alıyorlar hem de fikir alışverişinde bulunuyorlar” diye konuştu.