Geri Dön

Terk edilen binalar yıkıldı

Karşıyaka Belediyesi, halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan, terk edilmiş yapılara karşı mücadelesini sürdürüyor.

Terk edilen binalar yıkıldı

Bu kapsamda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu iki bina, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın talimatıyla yıkıldı. Mahallede huzursuzluk yaratan ve şikâyetlere yol açan yapıların yıkılması, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Metruk binaların, güvenlik riskinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliği de yarattığına dikkat çeken Başkan Tugay, “Kimsenin yaşamadığı, terk edilmiş haldeki metruk yapılar kentler için pek çok açıdan ciddi bir sorun. Karşıyaka Belediyesi olarak, mevzuat çerçevesinde bu soruna karşı kararlı mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber