Geri Dön

Termal turizme Tataristan ilgisi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile Kazan’da görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eğitimden turizme kadar bir dizi konuda işbirliği kararı aldıklarını açıkladı.

Termal turizme Tataristan ilgisi

İşbirliği kapsamında İzmir’de Tataristan günleri, Kazan’da ise İzmir günleri düzenleneceğini belirten Başkan Soyer, “Kazan Expo ile İZFAŞ arasında bir işbirliği yapılmasını ve özellikle turizm, kooperatifler, tarım ve girişimcilik gibi konularda beraber çalışacağız. İzmir’in termal turizmi bu konuda önemli bir rol oynayacak. Birçok Rus termal kaynakları olan tatil beldelerini seçiyor” diye konuştu.

Gençlik başkenti

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, 2023 Avrupa Gençlik Başkenti unvanını almak için de kolları sıvadı. Avrupa Gençlik Forumu’na ocak ayında yapılacak resmi başvuru öncesi süreçle ilgili öneriler, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve gönüllü gençlerin bir araya geldiği Tarihi Havagazı Fabrikası’nda tartışıldı. Başkan Soyer, “Gençlerin yaşayacağı bir dönemin kararlarını sadece bizler vermemeliyiz. ‘Genç Dostu İzmir’ için büyük bir adım atıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber