Geri Dön

Turgutlu tarihine sahip çıkıyor

Turgutlu Belediyesi, hayata geçireceği iki yeni projeyle tarihe sahip çıkmaya devam ediyor.

Turgutlu tarihine sahip çıkıyor

İlçenin önemli tarihi yapılarından olan eski banka binası ve Gavur Hamamı’nın belediye ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda restorasyon ve kütüphaneye dönüştürülmesi çalışmaları gerçekleştirilecek.

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak ile çalışmaların başlatılmasıyla ilgili protokol imzaladıklarını belirten Başkan Çetin Akın, “Çalışmaları en kısa sürede hayata geçireceğiz. Gerçekleştireceğimiz bu projemizin Turgutlu’muza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Son dakika... Van Gölü'nde batan teknesinin yeri tespit edildiGelen son dakika haberine göre, Van göçmenlerin içinde olduğu batık teknenin yeri tespit edildi. Tekne ve cenazelerin çıkartılması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada batan tekne ile ilgili 'Van Gölü’nde yasadışı düzensiz göçmenleri taşırken batan teknenin yeri, arama-kurtarma çalışmalarına katılan Deniz Kuvvetlerimize ait “Birinci Sınıf Dalgıç” özel ihtisaslı Sualtı Arama Kurtarma (SAK) Timimiz tarafından 14.30 sularında 107 metre derinlikte tespit edildi' denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber