Geri Dön

Üç yılda, zeytinyağı şampiyonu olabiliriz

HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’nda düzenlenen “Tanrıların Ölümsüzlük Meyvesi Zeytin ve Zeytinyağı” paneline konuşmacı olarak katılan sanatçı Ayhan Sicimoğlu, Türkiye’de tüketimin artması için yapılması gerekenlere değindi.

Üç yılda, zeytinyağı şampiyonu olabiliriz

Tüketimin azlığını, yeterince iyi tanıtım yapılmamasına bağlayan Sicimoğlu, “Küçücük Girit Adası’nda 170 milyon zeytin ağacı var, biz de ise 177 milyon; sakın zeytin ağaçlarını kesmeyin. Muhteşem bir zeytinyağımız var ama Türkiye’de zeytinyağı tüketimi kişi başına yılda 1.4 litre ve bunun suçlusu biziz. Ailelere büyük görev düşüyor. Çocukların damaklarını zeytinyağlı yemeklerle tanıştırmak önemli. Ayrıca atacağımız zeytinden yağ yapmayalım. Kaliteli zeytinden iyi zeytinyağı yapıp iyi de tanıtırsak Türkiye üç yıl içerisinde zeytinyağı şampiyonu olur. İyi zeytinyağı ise elle ve erken toplanan, yere değmeyen, soğuk sıkım olandır” dedi.

Öte yandan Ünlü şef Hazer Amani de yaptığı sunumda zeytinyağlı yemeklerin sırrını anlattı, yaptığı yemeklerden konuklara tattırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Böyle bir uğurlama olduğu anda toplayın götürünGelen son dakika haberine göre, İstanbul Kartal Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katıldığı törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Valime talimat verdim, böyle bir uğurlama olduğu anda toplayın götürün." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber