Geri Dön

Uçurtma şenliği

Uçurtma şenliği

Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge, okulların kapanması nedeniyle, oteldeki misafirlerinin ve çevredeki sitelerin çocuklarının ve ailelerinin katılımıyla, mavi bayrağın, yeşil yıldızın ne olduğunu ve ne anlama geldiğini anlatmak için bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte minikler toprağa çiçek dikti, ardından uçurtma şenliği düzenlendi. Minikler doyasıya eğlendi, anne babalar da bir ara çocuklarının ellerinden uçurmaları alarak gökyüzüne bıraktı, çocukluklarını yaşadı.

Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge, “Bu yaz sezonunun, her şeye rağmen geçen yılı geçeceğini söyleyebilirim” dedi. Çabalarının Çeşme ve Türkiye turizmi için olduğunun altını çizen Belge, “Çeşme turizminin yoğun dönemi, 2-3 ay. Bunu neden daha fazla uzatmayalım? Örneğin, Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Dalgıç’ın Çeşme’ye kazandırdığı, Çeşme turizmine büyük katkı sağlayan Alaçatı Ot Festivali var. Çeşme Belediyesi’nin ‘9 Durak 9 Deneyim’ projesinin Çeşme turizmine katkısı yadsınamaz” diye konuştu.

‘Mavi’ ve ‘Yeşil’

Boyalık Oteli plajının 2013 yılında Mavi Bayrak almaya hak kazandığını belirten Genel Müdür Belge, “Otelimiz yenilendikten sonra, 2013 yılında Mavi Bayrağımızı aldık. Otel olarak çevreye duyarlı olmamızın karşılığında 2015 yılı Şubat ayında, Yeşil Yıldız, 2016 yılı Şubat ayında da Yeşil Anahtar aldık” dedi. Otelin çevreye duyarlı bir tesis olduğunu vurgulayan Belge, “Kullandığımız kâğıtlardan tutun, kalemlerimize kadar geri dönüşümlü, Yeşil Yıldız’a uygun ürünlerden ürettiriyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber