Geri Dön
EgeUcuz ve sağlıklı gıdanın merkezi

Ucuz ve sağlıklı gıdanın merkezi

Kuşadası Belediyesi, Adabahçe’de ürettiği ürünlerin halkın sofrasına aracısız ve daha ucuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla Halk AdaMarket satış mağazasını hizmete açtı

Ucuz ve sağlıklı gıdanın merkezi

Kuşadası Belediyesi‘nin tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla yaşama geçirdiği Adabahçe projesinde, yerli tohumlarla yetiştirilen ürünlerin halka aracısız ulaşmasını sağlayan ‘AdaMarket Ekspres’ aracının ardından Halk AdaMarket satış mağazası da hizmete girdi. Kuşadası Belediyesi, Adabahçe’de ürettiği ürünlerin halkın sofrasına aracısız ve daha ucuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla AdaMarket Ekspres aracının ardından Halk AdaMarket satış mağazasını da açtı. ‘Toprağa Sarıl, Üretime Katıl’ sloganıyla Adabahçe’de ata tohumları ile boy veren tarımsal ürünlerle kadınların hünerli ellerinden çıkan tarhana, erişte, zeytinyağı ve reçel gibi temel gıda maddeleri Halk AdaMarket satış ofisinin raflarındaki yerini aldı.

Camikebir Mahallesi Emek Sokak üzerinde bulunan satış mağazası, pazar günleri hariç 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Kuşadalıların yoğun ilgi gösterdiği mağazada ayrıca Türkiye’nin çeşitli kentlerinden getirilen bakliyat, baharat, kuru meyve gibi ürünler de yer alıyor. Satış mağazasını çok beğendiğini belirten Ceren Demirok, “Öncelikle Kuşadası’na hayırlı olmasını diliyorum. İlçemizin merkezi bir yerinde organik ürünlerin de satıldığı böyle bir mağazanın açılması bizi çok memnun etti. Mağazayı çok beğendim” dedi. Sağlıklı ve ucuz gıdaya ulaşmanın Halk AdaMarket satış mağazasıyla artık daha da kolaylaştığını belirten Belediye Başkanı Ömer Günel de, “Pandemide AdaMarket Ekspres aracımız kentimizin farklı mahallelerini dolaşarak çok önemli bir hizmeti hemşerilerimizin evlerine kadar götürdü. Şimdi de satış mağazamızla bu hizmeti sabit bir noktaya taşımış olduk. İlerleyen günlerde ürün çeşitliliğini giderek artıracağız” diye konuştu.

Sanayi Sitesi’nin çehresi değişiyor

Kuşadası Belediyesi’nin Sanayi Sitesi’nde başlattığı yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Toplam 6 bin metrekarelik alanda yürütülen çalışmalar kapsamında 6, 16 ve 18’inci sokaklardaki hafriyat, tesviye ve zemin düzleştirme işlemleri tamamlandı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bölgeye bugüne kadar 250 metre yağmur suyu hattı döşendi. Kısa sürede tamamlanması planlanan altyapı çalışmalarının ardından yollara sıcak asfalt döküleceği belirtildi.

Ucuz ve sağlıklı gıdanın merkezi

Esnaftan teşekkür

Başkan Ömer Günel, Mobil Ofis Hizmet Aracı ile Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Tabak’ın da eşlik ettiği alan gezisinde Başkan Günel, saha amirlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sanayi Sitesi’nde başlatılan hizmet seferberliğinden dolayı yüzü gülen esnaf, Başkan Günel’e teşekkür etti. Tabak da, “Başkanımız sezon başlamadan önce buradaki alt ve üstyapıyı yenileme sözü vermişti. Bu sözünü de tuttu. Çalışmalar sayesinde Sanayi Sitesi’nin çehresi de değişmeye başladı” dedi.

Başkan Günel ise, “İki yıl önce Aydın Büyükşehir Belediyemiz, Sanayi Sitesi’ne ana arter yolu yapmıştı. Daha sonra yine Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde buraya parke yol yaptık. Şimdi de 6 bin metrekarelik bir alanı yağmur suyu hatları ve kaldırımlarıyla birlikte yeniliyoruz. Böylece Sanayi Sitesi’nde alt ve üstyapı sorunu kalmayacak. Peyzaj çalışması da gerçekleştireceğiz. Sanayi Sitesi, esnafına yakışır bir hale gelecek” ifadesini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler