Geri Dön
EgeUnutmayacağız BÜYÜK BAŞKAN!

Unutmayacağız BÜYÜK BAŞKAN!

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’un vefatı sevenlerini yasa boğdu. Törene katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Derin üzüntü içindeyiz” diye konuştu

Unutmayacağız  BÜYÜK BAŞKAN!

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’un oturduğu Cumhuriyet Mahallesi Koruluk Evleri’nde bulunan apartmanda yangın çıkmış, Başkan Uygur ile eşi Afet ve oğulları Ege Uygur’un da aralarında bulunduğu 7 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılmıştı. Solunum rahatsızlığı bulunan Başkan Uygur, 6 gün süren tedavinin ardından taburcu olmuştu. Evinde tedavisini sürdürülen Uygur, 14 Nisan gecesi yine solunum rahatsızlığına bağlı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesine alınan Uygur’un önceki akşam hayatını kaybettiği açıklandı.

Acı haber üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da MYK toplantısını iptal edip cenazeye katılmak üzere İzmir’e geldi. Başkan Uygur için ilk tören Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde saat 16.30’da gerçekleşti. Saat 17.00’da Fatma Topalan Cami’de kılınacak cenaze namazının ardından Uygur’un naaşı tören sonrası Torbalı Mezarlığı’na defnedildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Torbalı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Acımız büyük” dedi.

Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Torbalı’ya önemli hizmetler sağlayan Uygur’u kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Uygur’a Allah’tan rahmet; başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi. Uygur için siyasilerden de başsağlığı mesajları geldi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, “Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne başsağlığı dilerim” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise “Vefat haberini almanın üzüntüsünü yaşadığım Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu. Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş mesajında “Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’un hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Unutmayacağız  BÜYÜK BAŞKAN

İSMAİL UYGUR KİMDİR?

Ramazan İsmail Uygur, 1964 yılında Torbalı’da dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde Türk-İslam Felsefesi-Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek lisans eğitimini tamamladı. 1982 yılından beri Torbalı’da serbest muhasebeci olarak mesleğini yapan Uygur, CHP tarafından 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterildi ve 10 yıl Torbalı Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü. Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimde 3’üncü kez Başkan oldu. Uygur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler