Geri Dön
EgeÜretimin sürmesi için desteğe ihtiyaç var

Üretimin sürmesi için desteğe ihtiyaç var

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu, İzmirli gazetecilerle buluştu.

Üretimin sürmesi için desteğe ihtiyaç var

Ekonomide yaşanan zorlukların bedelini tüm vatandaşlar ve çalışanlar gibi sanayicilerin de ödediğini ifade eden KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, “Ekonominin dinamikleri sarsılıyor. Daha çok aspirin tedavisi uygulanıyor. Bundan sonrasında yapısal tedbirlerin alınması gerekiyor. Hastalığın iyileştirilmesi gerekiyor” dedi.
Ülkeye yabancı yatırımcının gelmesi, mevcut sanayicilerin işlerini büyütmesi için güven ve istikrar ortamına ihtiyaç olduğunu bunun içinde evrensel olarak kabul edilen hukuk, adalet, eğitim başta olmak üzere her alanda yapısal reformların hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Günel, şöyle devam etti:
Öncelik bekliyoruz
“İnşaat sektörü lokomotif bir sektör olduğu için destek alıyor ancak sanayicilere verilen desteklerin de artırılması gerek. Çünkü üretime ve ihracata verilecek destekler sürekli istihdam ve katma değer kazandırıyor. Üretimin büyümesine, istihdamın artmasına, vergi gelirlerinin yükselmesine katkı sağlıyor. O nedenle üretimde katma değeri artıracak destekler verilmeli. Bu tip projeler öncelikli olmalı.”