Geri Dön
Ege‘Vicdansızca karalıyorlar’

‘Vicdansızca karalıyorlar’

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Hazine arazisine kaçak havuz yapıldığı iddialarına sert şekilde tepki gösterdi, “Açıkça yapılan vicdansızca karalama” dedi

‘Vicdansızca karalıyorlar’

Kuşadası Belediye Başkanı CHP’li Ömer Günel, belgeleriyle yalanlanmasına karşın, gündemde tutulmaya çalışılan “Hazine arazisine kaçak havuz yapıldığı” iddialarına sert tepki gösterdi, “Tüm belgeleriyle açıkladık. Burası hazine arazisi değil. Havuz da kaçak değil. Ama hala aynı yalanları yazıyorlar. Açıkça, utanmadan, vicdansızca karalamaya çalışıyorlar” dedi.
‘Yalan haberin itibarı yok’
Göreve geldiği günden bugüne birçok başarılı çalışmayı hayata geçirdiklerini belirten Günel, “Gerek belediyemiz, gerekse şahsım ile ilgili bu tarz karalama algı operasyonları dün olduğu gibi bugünde kamuoyu nezdinde karşılık bulmayacak. Son olarak, ikamet ettiğim site ile ilgili ortaya atılan iddiaların gerçeklerle ilgisi yok” diye konuştu.
‘Kayıt belgesi alınmıştır’
Türkmen Mahallesi Ahmet Şaban Alkış Sokak 857 ada 8 parsel de bulunan site havuzunun - K766LUDF belge nolu yapı kayıt belgesi ile kayıt altında bulunduğun belirten Günel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Herhangi bir kaçak inşaat veya yapı olması söz konusu değil. Ayrıca alan Hazine arazisi üzerinde olması mümkün değil. Bu konuda belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğü’nce, Hazine arazisinde yer almadığı da resmi olarak açıklandı. Aksi takdirde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapı kayıt belgesi düzenlenmesi mümkün olamaz. Ayrıca bu yapı, ben evi aldığım zamanda mevcut durumdaydı. Havuzun bulunduğu alan yine sitenin kendi sınırları içinde yeşil alan olarak belirlenen kısımda. İmar barışı kapsamında başvurularak yapı kayıt belgesi alınmıştır. Kamuoyunca kim oldukları çok iyi bilinen çevrelerce yapılan bu algı operasyonu içerikli yalan haberlerle ilgili hukuki süreçleri de başlatacağım.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler