Geri Dön
EgeVirüs kurbanı Avdan’a son görev

Virüs kurbanı Avdan’a son görev

Covid-19 sebebiyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yuman Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Avdan düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Virüs kurbanı Avdan’a son görev

Törene CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan ve Atila Sertel, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan katıldı. Konuşmaların ve taziye kabulünün ardından tören alanından dua ve karanfillerle uğurlanan cenaze Sasalı mezarlığında defnedildi.

‘Çiğli, çok şey kaybetti’

Mustafa Avdan’ın oğlu Egemen Avdan, “Annem karantinada, abim Kanada’da olduğu için 2 yıldır görüşemiyoruz. Büyük acı yaşadık. Güvendiğimiz dağ gibi adamı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama ona duyulan sevgi ve saygıyla gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise, “Mustafa ağabeyi tanımak ve onunla beraber çalışmak çok büyük bir ayrıcalıktı. Bu ayrıcalığı bize yaşattı. Belki bugün farkında değiliz ama Çiğli çok şey kaybetti. Olmadığı her günü yaşayacağız, göreceğiz. Mustafa Avdan demek yaşam sevgisi demekti. Mustafa Avdan insan sevgisiydi, Çiğli sevgisiydi. Mustafa Avdan Çiğli’nin taşını toprağını, insanını candan severdi. Mekanı Cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler