Geri Dön
EgeYalnız değilsiniz!

Yalnız değilsiniz!

Ege’de, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü etkinliklerle kutlandı. Konak’ta Romanlar Kültür Merkezi hizmete açıldı. Edremit’te Başkan Arslan, istihdam sözü verdi

Yalnız değilsiniz!

Dünya Romanlar Günü’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın ve CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’yla birlikte Roman sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Yalnız değilsiniz” mesajını verdi. Yerel yönetimlerin güçlü olmasının Türkiye’nin yararına olduğunu söyleyen Taşkın da “Vaat ettiğimiz sosyal devleti inşa edersek, birçok mesele kendiliğinden çözülecek” dedi.
Başkan Abdül Batur, Konak Belediyesi’nin bir sene önce kurulan Ar-Ge Müdürlüğü’nün en çok Roman dernekleriyle çalıştığına dikkat çekti. Roman Kültür Merkezi ve merkezin yakınında madde bağımlılığıyla mücadele merkezi kurduklarını kaydeden Batur, “Engelsiz Yaşam Köyü içinde 2 kreş hazırlandı. Bunların hepsi Roman kesimine yaptığımız çalışmalar. Roman toplumunun ihtiyacı olan istihdam, eğitim ve barınmayla ilgili problemleri bu tür programlı çalışmalarla aşarız. Ne mutlu bize ki, sizleri temsil eden milletvekillerimiz, meclis üyelerimiz var. Bir kardeşiniz olarak yanınızda olmaya devam edeceğiz’ dedi.
Gençlerin eğitim ve madde bağımlılığı sorunlarınıı hızla çözülmesi gerektiğini dile getiren Batur, şu vurguları yaptı: “Kadınlarımızın iş hayatına katılması lazım. Roman Kültür Merkezi’nde kadınlarımızın meslek edinmesiyle ilgili bazı çalışmalar yapacağız. Merkezimizdeki düzenlemeleri sizlerin de önereceği kişilerle yapacağız.”
Tepecik’te kurduğu Roman Kültür Merkezi’ni 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde hizmete açan Belediye Başkanı Abdül Batur, bir de müjde verdi. Yenişehir-Mersinli bölgesi kentsel dönüşümüne yönelik çalışmaların başladığını vurgulayan Batur, “Bundan sonra daha çok hizmet üretecek ve problemlerinizi çözmeye çalışacağız” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler