Geri Dön
Ege‘Yatırımdan vazgeçmeyeceğiz’

‘Yatırımdan vazgeçmeyeceğiz’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’de önceki dönemlerde görev yapan milletvekili, il başkanı ve yöneticilerle bir araya geldi.

‘Yatırımdan vazgeçmeyeceğiz’

Başkanlık döneminin ilk üç yılında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Soyer, ekonomik krize değindi, “Büyükşehir’in mutfağında da yangın var. İçiniz rahat olsun, kılı kırk yararak yatırımların hiçbirinden vazgeçmeden devam ediyoruz” dedi. Enerji alanında yürütülen çalışmalardan da bahseden Başkan Soyer, “Biz bir enerji tedarik şirketi kurduk. İhaleye girip firmalardan elektrik alıp bunu satma hakkını elde ettik. İZSU’nun su üretmek için kullandığı elektrik ihtiyacının yüzde 22’sini temin eder hale geldik” diye konuştu. Tarımsal faaliyetlere ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Soyer, “Planlamadan başlayarak ihracata kadar küçük üreticiyi olduğu yerde doyuracak ve alternatif bir tarım politikası ortaya çıkaracak bir çalışma yapıyoruz. Küçük üreticimize ihracat kapısını da açıyoruz” dedi.

Mithatpaşa tek yön

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, İl Emniyet Müdürlüğü’nün talebi üzerine Mithatpaşa Caddesi’nin bir kısmına ilişkin trafik düzenlemesi yaptı. Depo Kavşağı olarak bilinen 16 Sokak Kavşağı (Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi sokağı girişi) ile 99/1 Sokak Kavşağı (Küçükyalı Kavşağı/Hakimiyet-i Milliye İlkokulu önü) arasındaki kısmın, Konak istikametine doğru tek yön olmasına karar verildi. Üçkuyular yönüne gitmek isteyenler, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nı kullanacak.