Geri Dön

Yüksel, ifade verdi

İzmir’in Çeşme İlçesi Alaçatı Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen ve aralarında CHP’li belediye başkanı Muhittin Dalgıç’ın da yer aldığı 6 kişinin tutuklandığı ‘Fare Kapanı’ operasyonu kapsamında, eski CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel de adliyeye gelerek Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’e ifade verdi.

Yüksel, ifade verdi

Savcı Gök, ifadesini aldı
Murat Gök’ün talimatıyla Alaçatı Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen ve Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın da aralarında yer aldığı 6 kişinin tutuklandığı ‘Fare Kapanı Operasyonu’ soruşturması devam ediyor.
Alaçatı eski Belediye Başkanı Remzi Özen’den sonra dün de eski CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel de adliyeye çağrıldı. Öğleden sonra İzmir Adalet Sarayı’na gelerek, soruşturmayı yürüten Gök’ün yanına giden Yüksel’in, operasyon öncesi Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı telefonla aradığı ve İTO seçimlerinde destek istediği iddia edildi. Yüksel savcıya ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

Halen altı kişi tutuklu

Alaçatı’da düzenlenen operasyonda CHP’li Belediye Başkanı M.D., Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi M.İ., belediye meclis üyesi A.Ö., müteahhit M.B., fen işleri müdürü N.G., DLH baş mühendisi A.A.Y. tutuklanmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber