Geri Dön

ALES için yeniden başvuru alınacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için yeniden başvuru alınacağını bildirdi.

ALES için yeniden başvuru alınacak

Aygün, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “ALES/1 için yeniden başvuru alınacaktır. Ayrıca daha önce ALES/1 başvurusu bulunan adaylarımız da sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecektir” ifadelerine yer verdi. ÖSYM’nin internet sitesindeki duyuruya göre, 13-23 Mart’ta başvuruları alınan ALES/1 için 2-6 Temmuz’da yeniden başvuru alınacak.

Adaylar başvurularını, 6 Temmuz’da mesai saati bitimine kadar ÖSYM  sınav koordinatörlükleri veya aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM Aday İşlemleri  Sistemi’nden yapabilecek. Sınav ücreti, 2-7 Temmuz’da ödenecek. Ödeme süresi, banka şubesinden yapacak adaylar için 7 Temmuz mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sitesinden kartla gerçekleştirecekler ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden yapacak adaylar için 7 Temmuz saat 23.59’da sona erecek. Sınava 13-23 Mart’ta başvuru yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyenler de 2-6 Temmuz’da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi “https://ais.osym.gov.tr”den güncelleme yapabilecek. -ANKARA AA

Magazin Haberleri Bülteni (12 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber