Geri Dön

AÖF kayıt yenileme başvuruları başladı mı?

AÖF kayıt yenileme işlemi için tarihler belli oldu. Peki, AÖF kayıt işlemleri ne zaman yapılacak ve ne zaman sona erecek? AÖF kayıt yenileme hakkında gerekli tüm detaylar bu haberimizde!

AÖF kayıt yenileme başvuruları başladı mı?

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve de İstanbul Üniversitesi her yıl öğrencilere açıktan eğitim alma imkânı sunmaktadır. Açık öğretim fakülteleri olarak da geçen bu konu üzerinde bulunan lisans eğitimleri ve de ön lisans eğitimleri vardır. Vatandaşların her birinin sırasıyla gelerek bazı işlemler yapmış olduğu bu çalışmalar sonucunda gerekli olan diğer tüm hizmetlerin yerine getirilmesi için büyük bir çaba sarf edilmiştir. Vatandaşların sıklıkla kullanıma geçtiği bu dönemde meydana gelen eğitim ihtiyacı oldukça fazladır. Artık günümüzde tek bir bölümden mezun olan kişilerin bile iş bulma olanağı daraldığı için vatandaşların her biri bazı zorluklar çeker.

AÖF KAYIT YENİLME İŞLEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır.

Ne yazık ki sahip olduğumuz bu eğitim iş bulabilmek için yeterli olmamaktadır. Dolayısıyla da vatandaşların sahip oldukları bu gerekli olan eğitimleri arasında artık pek çok kişi ikinci bir diploma almayı düşünmektedir. Bu sayede meydana gelen çeşitli işlemler sonucunda yapılan diğer tüm hizmetler ve de vatandaşların okumaya kendini geliştirmeye başladığı noktalarda bu gibi noktalarda hizmet almaya başlamışlardır. Gereken tüm her şeyin yapılması adına oluşturulan işlemler arasında bulunan bu hizmet binlerce kişi tarafından etki altına alınmış ve de bu çalışmalar ile beraber hızla gelişen bu sistem üzerinden bizler de kendimizi en iyi şekilde yetiştirebiliriz.

Ülkemizde düzenli olarak gerçekleşmeye başladığı bu açık öğretim fakültelerinin sağladığı işlemler ile beraber bizler de dilediğimiz şekiller de ikinci bir diploma almak için uğraşırız. Gerçekleşmekte olan çalışmalar sonucunda bizler de artık düzenli olarak bu gibi sınavları takip ederek ikinci bir bölüm okuma avantajından yararlanabilirler. Artık yapılmakta olan bu çalışmalardan sonra da bizler de kolay bir şekilde ikinci bir bölüm okuma şansına sahip olabiliriz. Açık Öğretim Fakülteleri tarafından verilen bu sınavlara katılım sağlayarak kısa bir sürede ikinci diplomayı da alabiliriz. AÖF sınav tarihleri sürekli olarak değişmekte olduğu için AÖF sınavına girecek olan adaylar en güncel şekilde sınav tarihlerini merak ederler.

Açıköğretim Fakültesi güz dönemi kayıt yenileme işlemleri de 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacaktır. 7 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde de sona erecektir.

İl merkezlerinde yapılan bu sınavlar daha sonra Eskişehir ilimizde bulunan Anadolu üniversitesi merkez kampüsünde değerlendirilerek resmi internet sitesi üzerinde bulunan AÖF bölümünden adaylara AÖF sınav soruları ve sonuçları duyurulmaktadır. Dönem içerisinde yapılacak olan AÖF sınav tarihi ise 25 Kasım ile 26 Kasım olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında adaylar sınavlara giriş yapabileceklerdir. AÖF adına oluşturulan bu sınavdan sonra da hızlı bir şekilde bu gibi bilgilere ulaşabilirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber