Geri Dön
EğitimBeyazpano öğretmenlerin hizmetinde

Beyazpano öğretmenlerin hizmetinde

Beyazpano öğretmenlerin hizmetinde

İçinde bulunduğumuz çağda yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak küreselleşen dünyada eğitim teknolojilerini takip eden, iletişim teknolojilerinin sunmuş olduğu fırsatları değerlendiren ve kullanan eğitmenler ve eğitim kurumları bir adım öne çıkacak ve fark yaratacaktır. Bu konuda son yıllarda ön plana çıkan öğrenme yönetim sistemlerini kullanan birçok eğitim kurumu, eğitmenlerin ve öğrencilerin verimlerini artırmak için e-öğrenmeden faydalanmaktadır.

Öğrenme yönetim sistemleri eğitmenlerin dijital sınıflarını yaratabildikleri, online olarak eğitim materyallerini saklama ve paylaşma, tartışma ortamları oluşturma, ödev verme ve teslim alma, sınavlar düzenleme, ödev ve sınavların notlandırılması ve öğrenciye geri bildirim verilmesi gibi olanakları eğitmene sunan yazılımlardır. Bir başka ifadeyle aslında eğitmen ve öğrencilerin farklı platformlarda kullandıkları araçları bir araya getiren ve hepsini tek bir paket halinde sunan yazılımlardır.

Günümüzde öğrenme yönetim sistemleri, kapalı ağlar üzerinde çalışan yazılımlar olabildikleri gibi, web tabanlı olarak herkese açık şekilde de kullanılmaktadır. Dünyada markalaşmış Blackboard ve Moodle gibi kapalı sistemlerin eğitim kurumları üzerinde ciddi yatırım maliyetleri oluşturduğu ve maliyetinin her kurum tarafından karşılanamadığı aşikardır.

Beyazpano öğretmenlerin hizmetinde


www.beyazpano.com, bu alanda ülkemizde olan ihtiyaca cevap vermek için iki profesyonel tarafından kurulmuş olan gelişmiş bir öğrenme yönetim sistemidir. Tamamen ücretsiz olup, web tabanlı bir altyapıya sahiptir. Kısacası dünyanın her yerinden 365 gün 7/24 ulaşmak mümkündür.

Peki Beyazpano.com‘u diğer öğrenme yönetim sistemlerinden ayıran özellikleri neler? Aslında en önemli farkı web tabanlı olmasıdır. Beyazpano.com, Türkiye’nin ücretsiz ve web tabanlı ilk öğrenme yönetim sistemidir. Ana dili Türkçe’dir ancak İngilizce olarak da kullanılabilir. Bilinen sosyal ağları andıran bir arayüze sahiptir ve kullanıcı dostudur. Güvenlidir zira gizlilik ayarları sayesinde bilgilerin saklanması kullanıcının elindedir. Kişisel bilgiler, 128 bit SSL teknolojisi ile şifrelenmiştir. Bunun dışında diğer öğrenme yönetim sistemlerinde karşımıza çıkan dijital sınıf oluşturma; tartışma grupları yaratabilme; dosya saklama ve paylaşma; ödevler verme ve geri alma; öğrencilere not ve geri bildirim verebilme; etkinlikler düzenleyebilme; tüm etkinlikler, sınavlar veya benzeri aktiviteleri kişisel takvim altında takip edebilme gibi özellikler Beyazpano tarafından ücretsiz olarak kullanıcılarına sunulmaktadır.

Beyazpano.com, eğitmenlerin akademik olarak gelişimlerine de büyük katkı sağlayacak bir uygulamadır. Beyazpano sayesinde Türkiye genelinde eğitmenlerin bir araya gelebilecekleri bir ortam hazırlanmıştır. Bu uygulamayla gerek eğitmenlerin kişisel gelişimleri hızlanacak, gerekse de eğitimde yeni yaklaşımları öğrenebilmeleri ve aralarında tartışabilmeleri mümkün olacaktır. Online sınav modülü, intihal denetimi, eğitmenlere özel bilgi paylaşım alanları ise şu an Beyazpano yazılım ekibi tarafından üzerinde çalışılan ve önümüzdeki aylarda Beyazpano.com’un kullanıcılarına sunacağı yeni hizmetlerden sadece birkaçıdır.

Etkin kullanılacak bir öğrenme yönetim sistemi, eğitmenin en büyük yardımcısıdır. Bireylerin sürekli eğitime gereksinim duyduğu çağımızda, www.beyazpano.com bütüncül eğitim anlayışı ile öğretmen ve öğrencilere 7/24 iletişim imkanı veriyor ve fikir, dosya, içerik ve bilgilerin organize bir şekilde paylaşılması için önemli bir platform sunuyor.