Geri Dön
EğitimDeniz Kızı Gerçek Mi? Kısaca Deniz Kızının Hikayesi

Deniz Kızı Gerçek Mi? Kısaca Deniz Kızının Hikayesi

Hindistan’ın Chennai kentinde tsunamiden sonra bulunduğu iddia edilen ve denizkızı olduğu ile ilgili görüşlerin bulunduğu ilginç deniz canlısı, çok büyük ilgi topluyor. Bu gizemli yaratık için, tsunami sonrasında kıyısı olan ve sıkı güvenlik önlemleri altında bulunan yerlerden alınarak Hindistan’daki Egmore Müzesi’ne bağışlandığı iddia ediliyor. Deniz kızı gerçek mi sizler için derledik.

Deniz Kızı Gerçek Mi? Kısaca Deniz Kızının Hikayesi

Deniz kızı efsanesini hemen hemen herkes duymuştur. Çok merak edilen ve araştırılan bu efsanenin gerçek olup olmadığı ise sürekli araştırılıyor.

Deniz Kızı Gerçek Mi?

Deniz kızı, pek çok çizgi filme, hikayeye, masala ve filme konu olmuş bir efsanedir. Deniz kızı, Hindistan’ın Chennai kentinde tsunamiden sonra bulunduğu düşünülen tuhaf deniz canlısının deniz kızı olduğu düşünülüyor. Bu gizemli yaratık için, tsunami sonra kıyıda yer alan sıkı güvenlik önlemleri altında bulunduğu yerden alınarak Hindistan’da yer alan Egmore Müzesi’ne bağışlandığı düşünülüyor. Deniz kızı olduğu iddia edilen yaratığın görüntüsü, görenleri korkuttuğu kadar herkesin aklında da büyük bir merak uyandırıyor.

Deniz Kızının Hikayesi

Deniz kızı hikayeleri hemen hemen evrenseldir. Bilinen ilk deniz kızı hikayesi ise, M.Ö. 1,000 yılında Asurlularda tespit edilmiştir. Asur kraliçesi, Semiramis'in annesi Atargatis ise, ölümlü bir çobana aşık olan ölümsüz bir tanrıçadır. Ama aşık olduğu genç çoban bir süre sonra ölür ve ardından oda bir balığa dönüşmek için bir göle atlar. Ama su, onun muhteşem vücudunu ve doğasını saklamaz. Bunun için de ona bir balık kuyruğu ve suda nefes alabilme yeteneği verir.

İlk olarak Atargatis betimlemeleri insan kafası ve bacakları bulunan bir balık görünümündedir. Yunanlar ise, Atargatis'i Derketo olarak da tanımışlar. Aynı zamanda Afrodit'in yanında betimlemiştir. Bu efsane günümüze kadar pek çok eserde kendine yer bularak ulaşmıştır.

 

Olası NATO üyeliği savaş sebebi! Büyük gerginlik
Ordu'da araba çalıp yola çıktılar! 3 çocuktan haber var
12 kente uyarı kritik uyarı! İşte son rapor
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
2 milyonluk pırlantayı sahibine teslim etti, beklemediği tepkiyle karşılaştı
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Hande yeni bir polemiğin fitilini ateşledi! 'Alkollü ortamda nasıl anlasınlar?'
Fenerbahçe'den tarihi transfer teklifi! Dünyanın en pahalısı
Toplumdaki algı yıkılıyor! Ellerinize sağlık usta
Tümer Metin'den acı itiraf: 'Artık olmaz, gitmiyor'
Sınır ticaretine sınırlama geldi! 13 ile limit
İlişkiyi gizlemenin bedeli: 84 milyon
Gece yarısı can pazarı! Eşini öyle görünce gözyaşlarına boğuldu
Burak Yamantürk kızını kucağına aldı, adını koydu! 'Gördüğümüz an ağladık'
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta