Geri Dön
EğitimDevlet liselerinden dünyaya açılıyorlar

Devlet liselerinden dünyaya açılıyorlar

Worldwide Cultural Exchange Program (WCEP) Türkiye ofisi tarafından 13 devlet lisesinde uygulanan Liseli Büyükelçiler Uluslararası Akreditasyon Programı, devlet lisesinde gençlere çift diplomaya sahip olma fırsatı sunuyor.

Devlet liselerinden dünyaya açılıyorlar

 

Türkiye ve yurt dışında üniversiteye öncelikli kabul gibi pek çok avantajı da beraberinde getiren program hakkında bilgi veren WCEP’in Türkiye Genel Müdürü Volkan Cerrahoğlu, “Tüm 8. sınıf ve lise öğrencilerinin katılabildiği bu program, seçme sınavı ve mülakatların başarıyla tamamlanmasının ardından Kanada, Almanya, İngiltere ve Amerika’da bir yıl eğitim alınmasına imkân tanıyor. Bir yıl sonra Türkiye’ye dönen öğrenciler denkliklerini alabiliyor. Ulusal eğitim, AP çift diploma programı ve Birleşmiş Milletler Münazara Programı ile de üniversitelere öncelikli kabul elde edilebiliyor. Öğrencilerimizin devlet liselerinden aldıkları eğitimi uluslararası düzeye taşımak ve hem ülkelerine hem de dünyaya örnek bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak temel gayemiz” dedi.

Derslerinde başarılı olan ve başvurdukları ülkenin dilini en az orta seviyede bilen öğrencilerin başvurabildiği program,  Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, İstanbul, İzmir, Manisa, Mersin ve Muğla’da olmak üzere toplam 13 devlet okulunda uygulanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler