Geri Dön

FMV Işık Okulları Uluslararası Eğitim Sempozyumu başladı

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek uluslararası “Spectrum of Education III” eğitim sempozyumunun bu yılki konu başlığı ‘Yaratıcılık’.

FMV Işık Okulları Uluslararası Eğitim Sempozyumu başladı

FMV Işık Okulları ve Türk Kültür Vakfı desteğiyle düzenlenen “Spectrum Of Education III” eğitim sempozyumu, bu yıl tüm dünyadaki eğitimcileri yakından ilgilendiren çok önemli olan bir konuyu ele alıyor: “Yaratıcılık”.

Farklı kültürlerden ve meslek gruplarından insanları bir araya getirerek paylaşım ortamı yaratmayı, kültürlerin ve eğitim modellerinin insanın yaratıcılığı üzerindeki etkilerini araştırmayı, yaratıcılıkla yaşama olumlu katkılar sağlanması düşüncesini yaygınlaştırmayı amaçlayan “Spectrum Of Education III”; ‘Yaratıcı doğulur mu, olunur mu?’ sorusuna yanıt ararken yaratıcılığın kültürlere göre farklılık gösterip göstermediği, eğitim modellerinin yaratıcılık üzerindeki etkileri ve mesleki gelişimlerde yaratıcılığın önemini de tartışacak.

“Spectrum Of Education III”ün ilk gününde Amerikan ve Cambridge üniversitelerinden değerli profesörlerin yanı sıra Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sıddık YARMAN, girişimci ve Fütüristler Derneği Onursal Başkanı Alphan MANAS, Milliyet Gazetesi Yazarı ve Eğitim Editörü Abbas GÜÇLÜ, Arzum Elektrikli Küçük Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat KOLBAŞI, Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanı Mevlüt DİNÇ, Labx Girişimcilik ve Yatırım Danışmanlık Şirketi Müdürü Fuat SAMİ ve Kilit Taşı Tasarım Yönetici Ortağı Kunter ŞEKERCİOĞLU birer sunum gerçekleştirecek.

Sempozyumun ikinci günü ise “Sanatta Yaratıcılık” başlıklı bir panel düzenlenecek. Panele Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. Halil AKDENİZ, DOT Tiyatrosunun kurucusu, oyuncu ve yönetmen Murat DALTABAN ile profesyonel fotoğrafçı İzzet KERİBAR katılacak. O gün ayrıca Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Doç. Dr. Melihat TÜZÜN ve Yrd. Dç. Dr. Dalila ÖZBAY, Tiyatro Eğitmeni Bülent SEZGİN ve Müzisyen-Beden Müzisyeni Gökçe GÜRÇAY yaratıcılığa kendi uzmanlık pencerelerinden bakacaklar.

ABD, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Gana, İngiltere, İtalya, İspanya, Kırgızistan, Lübnan, Macaristan, Norveç, Rusya, Sırbistan ve Uganda’dan eğitimcilerin de dinleyici olarak katılacağı “Spectrum Of Education III”, eğitimin sadece müfredattan ibaret olmadığı ve yaratıcılığın insanlığın gelişiminde öncelik olduğu çağımızda, “yaratıcı nesiller” yetiştirebilmenin “olmazsa olmazları”nı gözler önüne sermeye çalışacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber