Geri Dön

İzmirli öğretmene küresel ödül

Hindistan’da bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından öğretmenin aday olduğu Küresel Öğretmen Ödülleri’nde (Global Teacher Award 2020), İzmir’den aday olan Yudum Özkan, büyük başarıya imza attı. 

İzmirli öğretmene küresel ödül

 

İzmir SEV İlköğretim Kurumları Eğitim Teknolojileri Öğretmeni Özkan, teknolojinin tüm disiplinlerde kullanılmasına yönelik Türkiye genelinde yaptığı öğretmen eğitimleri ve projeler, katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmaların yanı sıra özellikle pandemi döneminde tüm dünyanın en önemli gündemi olan uzaktan eğitimin daha ulaşılabilir ve anlaşılabilir olmasına yönelik yaptığı projelerle Küresel Öğretmen Ödülü’ne layık görüldü.

110 ülke katıldı

AKS (Alert Knowledge Service) Eğitim Ödülleri’nden biri olan Küresel Öğretmen Ödülü, dünyanın her köşesine aktif bir şekilde ulaşabilen ve mesleğine olağanüstü katkı sağlayan istisnai öğretmenleri tanımayı ve tanıtmayı amaçlıyor.

Bilişim Teknolojileri uygulamalarının sınıf ve alan dışına çıkarak, diğer derslerle bütünleşmesi, öğretmenlerin ve okulların teknolojik entegrasyonunun uluslararası standartlara ulaşması, teknoloji entegrasyonu ile dijital oyun tabanlı öğrenme üzerine uzun yıllardır çalışmalar yapan, projeler geliştiren ve eğitimler veren Yudum Özkan, 110 ülkeden katılan yüzlerce öğretmen arasından ödülü kazandı. Özkan, 2016’da da dünyadan 300 öğretmenin seçildiği, Toronto’da gerçekleştirilen Microsoft Global E2 Konferansı’nda da birincilik ödülü almıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber