Geri Dön

KYK burs başvurusu başladı mı? KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs ve kredi başvuruları bekleniyor. Yurt başvurularının sona ermesinin ardından KYK burs başvuruları için de heyecanlı bekleyiş başladı. Peki, KYK burs başvurusu nasıl yapılacak?

KYK burs başvurusu başladı mı? KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine aylık olarak verilen burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler heyecanla başvuruları bekliyor. KYK burs başvuruları başladı mı?

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak. KYK burs ve kredi başvurularının kısa bir süre içerisinde başlaması bekleniyor.

BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIYOR?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber